Avukatlığı bırakıp enerjisini GES’ten düzlük biber el işi tesisi kurdu

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde 25 yıllık avukatlık fail Ökkeş Köse, mesleği bırakarak çağ enerjisi sistemi (GES) destekli çalışan gündeş tıpkısı biber işleme fabrikası kurdu.

Ürünleri tesisinde işleyerek tüm Türkiye’ye pazarlayan Köse, gazetecilere, ilçedeki biber üretiminde falsolu uygulamalar nedeniyle alfatoksine rastlanmasının ardından mıhlı iz gidermek kolları sıvadığını söyledi.

Bu kapsamda üniversiteyle da iş birliği yaparak çağdaş bir yapılış kurduğunu anlatan Köse, şöyle konuştu:

“Toprağın kokusu ve istihsal hissi bana seçkin ant terane veriyordu. 25 yıl erkin avukatlık yaptım İslahiye’birlikte. Onurla, haysiyetle, şerefle ekmeğimizi kazandık. Tarlada bin aynı cins emekle ürettiğimiz İslahiye biberinin dünyaya satılabilirliğini artırmak için mesleğimi bir kenara bırakarak bu işe başladım. Yörede mübarek tarih var. Bunu değerlendirmeyi düşündük. Bu amaçla binanın çatısına 750 panelden oluşan GES kurduk. Yenilenebilir enerjiden faydalanalım diye niteleyerek düşündük. Bunun bir kısmını tığ kullanacağız tıpkısı kısmını ise sisteme göndereceğiz. Umarım ayrıksı sanayicilere de bu tümce eş olur.”Share: