Avrupa Şampiyonu Yasin Büyükhüseyinler Niğde’de Coşkuyla Karşılandı

ENES DUYGUSAL ÖZMEN

Varşova’de planlı U15 ve U17 Yıldızlar Halter Avrupa Şampiyonası’nda, 73 kilogramda yarışan Niğde Bilgisizlik ve Spor İl Müdürlüğü sporcusu Yasin Büyükhüseyinler 114 kilogram koparmada, 138 kilo silkme girmek için 252 kilogram ile Avrupa Şampiyonu oldu. Böke sporcu zaman Niğde’da çalkantı ile karşılandı.

Niğde Şehirler Arası Otobüs Terminali’nde karşılanan Büyükhüseyinler, Niğde caddelerinde konvoyla alay malay vatandaşları selamladı. Şampiyon Yasin Büyükhüseyinler yaptığı açıklamada, “Özellikle antrenörüm Nihat Arslan’a ve İl müdürlerime teşekkürname ederim. imdi kim hedeflerim seneye inşallah Dünya Şampiyonasında birlikte tıpkı başarımı devam ettirmek. Çalışmalarıma tıpkı şekilde antrenörlerimle bitmeme edeceğim. Ankara tohumda üstelik Emrah Arslan hocamla bitmeme edeceğim. Bana bindi veren dizge da teşekkür ederim” dedi.

Niğdeli şampiyon sporcuyu terminalde karşılayan Niğde Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgülü ise, ” Polonya’dan mevrut şampiyon kardeşimiz Yasin’i bütün alay malay karşıladık. Yasin banal haddinden fazla ayrıntılı süredir antrenörü Nihat Aslanla İl Müdürlüğümüz bünyesinde balaban bire bir fedakârlık ile çalıştılar. Daha sonradan sporcumuz Ankara tohumda olimpiyat hazırlık merkezine gönderdik evire çevire bir galibiyetle ülkemizi arz mebzul şekilde desise ederek Avrupa Şampiyonasında şampiyon oldu. İnşallah büyüklerde ve daha bilahare Dünya Şampiyonasında esasen ayrımsız şekilde kaşkariko edeceğini düşünüyorum namına başarılar diliyorum” diye niteleyerek konuştu.Share: