AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası sona erdi

Kayseri’bile planlı AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası sona erdi.

Belediyeden yapılan kayıtlı açıklamaya göre, AVIS 2022 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın üçüncü yarışı olan Melikgazi Tırmanma Yarışı, Eskişehir Otomobil Sporları Kulübü (ESOK) eliyle ICRYPEX ve Melikgazi Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirildi.

Açıklamada görüşlerine kayran verilen Melikgazi Belediye Reisi Mustafa Palancıoğlu, 7. Türkiye Tırmanma Yarışı ve 2022 Kayseri Slalom yarışının, coşkulu ve facia kırana geçtiğini belirtti.

Palancıoğlu, “Bu sene gine Melikgazi adına ayrımlı tıpkısı etkinliğe elan imza attık. Gelecek sene daha mülevven ve değişik şekilde yarışma düzenlemeyi düşünüyoruz. Yarışmada adım alan eksiksiz pilotlarımızı ve takımlarımızı tebrik kartı ediyor başarılarının devamını diliyorum. Adrenalin ve rakiplik meşbu bu unutulmaz etkinliğe katılan cümle sporcularımıza, organizasyonda emek veren takım arkadaşlarıma ve istekle izlem eden bulunmaz hemşerilerimize teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Tabur 1’birlikte sportmen İlker Aktaş birinciliği, Batur Şenlik ikinciliği, Bağımsız Şenyüz üçüncülüğü elde etti. Tabur 2’da Kaan Kişmiri bir numara, Mahmur Çiçeği Tümerkan ikinci oldu. Saf 3’te Eksiksizlik Gürsoy birinciliği, Fiil Soylu ikinciliği, Erkan Ertek ise üçüncülüğü elde etti.

Kategori 4’te birlikte İmdat Tozkoparan bir numara, Ertekin Tekneci ikinci ise sırada yarışı tamamladı.

Share: