Arsıulusal Baja Troia Türkiye, Çanakkale’de gerçekleştirilecek

Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) eliyle Avrupa Cross-Country Baja Kupası aday konkur statüsüne alınan Uluslararası Baja Troia Türkiye, Çanakkale’de düzenlenecek.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonundan yapılan açıklamaya göre, İstanbul Off-Road Kulübü (İSOFF) marifetiyle Maşrık Avrupa Off-Road Serisi’nin bir ayağı namına organize edilen yarışma, 22-25 Eylül’de Çanakkale’nin tarihi zenginlikleri ve manzaraları içre hazırlanan etaplarla gerçekleştirilecek.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Araba Sporları Federasyonu, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) destekleriyle düzenlenen organizasyonun adım çalışmaları serian yapılıyor.

Toplam 917 kilometre uzunluğundaki 4 günlük pek yarışma, 22 Ilkgüz Perşembe günü saat 20.00’de Çanakkale Truva Atı’nın önünden seremoni ile başlayacak.

Organizasyonda, 23-25 Eylül tarihlerinde Bayramiç, Terziler, Kuşçayırı, Karapınar ve Salihler köyleri çevresinde saha kayran 8 hususi adım koşulacak. Bu etapların ortada Çanakkale merkezde hazırlanan seyirci özel etabı birlikte meydan matlup. Kısaca 6 kilometre uzunluğundaki bu etapta tıpkısı çizgiden ve ayrımsız anda start düz iki açacak, bire bir köprü geçişi ile birleşen “8” biçimindeki koşa parkuru tamamlayıp bitme noktasına ulaşacak.

Yarışlar, hediye töreni ile sona erecek.

Share: