Arjantin’den 950 temel puanlık ürem artışı

Arjantin Tarz Bankası (BCRA), faizi 950 temel nokta patadak artırdı. BCRA’dan yapılan açıklamaya bakarak, bu yılın 8’inci artışıyla Leliq nema oranı yüzde 60,00’tan yüzdelik 69,50’ye çıkarıldı.

Ürem kararının açıklanmasından kestirmece bire bir saat sonraları enflasyonun almanak yüzdelik 71,00’e çıktığı açıklandı. Analistler Arjantin’de enflasyonun bu sene yüzde 80’i aşabileceğini değerlendiriyorlar.

BCRA, erat amacıyla yıpranmamış tabanı 10 milyon pesoya kadar 30 günlük mevduatlar için yüzde 69,50 kendisine belirledi. hür teşebbüs mevduatlarının vurdumduymaz kalanı amacıyla izzet yüzde 61,00 olarak uygulanacak.

BCRA, bitmeme fail mal politikası normalleştirme süreci çerçevesinde siyasa ürem oranını ayarlamaya devam edeceğini ve genel bedel seviyesinin ve döviz piyasasının dinamiklerinin geçmişteki ve gelecekteki gelişimine hususi önem vereceğini belirtti.

Arjantin’de şişkinlik %70’i aştı

Arjantin’de para şişkinliği güzeşte kamer yüzde 70 seviyesinin üstüne artık.

Arjantin Millî İstatistik Enstitüsü’nden yapılan açıklamaya göre, mütemmim fiyatları Temmuz ayında bire bir esbak ayak tabanı bakarak yüzdelik 7,4 arttı. Etraf beklentisi artışın yüzdelik 7,2 olacağı yönündeydi.

Fiyatlarda geçen yılın bire bir ayına göre artma oranı yüzdelik 70,0’e ulaştı. Aynı geçmiş ay yüzdelik 64,0 olan almanak enflasyon üzere analistlerin beklentisi yüzde 70,8’e çıkması yönündeydi.

Yılın önce 7 ayında bedel artışları yüzdelik 46,2 olarak gerçekleşti.

Meksika ve Peru form bankalarından Repo artışı

 

Fed’den nema tasarruf beklentisi değişti

 

İngiltere’de bakir faiz çoğalma sinyali

 

Share: