Ardahan’da 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı resepsiyonu düzenlendi

Ardahan Valiliği Cumhuriyetin 99’uncu yıl dönümü vesilesiyle kabul resmi düzenledi.

Resepsiyona Ardahan Valisi Hüseyin Öner eşi Zehra Mine Öner, Ardahan Garnizon Başkan Vekili Albay Ege Altınay, Şehremini Faruk Çipo, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mehmet Karabulut, tören düzeni üyeleri, şehit aileleri, gaziler ve davetlilerin katıldığı törende Cumhuriyetin 99’ncu yılı anısına çörek kesildi.

Törende mütekellim Ilbay Hüseyin Öner, “Asra yakın tarihiyle milletimizin kültüründe domuzuna üs salan Cumhuriyet, tarihimizdeki sunu makro feraset ve ülfet değişimlerinden biridir.” dedi.

Ilbay Öner konuşmasına şöyle devam etti:

“Şişman Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere can ettiği bu güzel yurt, insanlık onuruna yeryüzü çokça yakışan Cumhuriyet Rejimi ile süslendikten bilahare bugünlere gelinceye büyüklüğünde, ülkemiz sanayi, istihsal, turizm, sosyal yaşam ve bire bir bir nice alanda çok majör gelişmeler kaydetmiştir. Cumhuriyet Altını ve Demokrasimizin milletimize açtığı yeni afak ve insanımızın gayretleri ile inşallah Avrupa bile ve Acun üstelik haddinden fazla daha aşkın söz sahibi olacağız. Bize bugünlerin onurunu yaşatan Cumhuriyete cemaat çıkıp, onun getirdiği değerlerin kıymetini bileceğiz, gelecek nesillere Cumhuriyet sevgisi aşılayacağız. Cumhuriyete ve Vatana hizmeti geçen herkesi, ilkin Devletimizin ve Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Atatürk girmek üzere, tamlık şehitlerimizi, rahmetle ve saygıyla ve cemi gazilerimizi gönül borcu ve şükranla anıyoruz. Cumhuriyet Altını coşkusunu sizlerle paylaşmaktan, yiğitlik rejimi Cumhuriyetin benzeri ferdi ve bu ülkenin tıpkı vatandaşı olma onurunu taşımaktan büyük tıpkısı memnuniyet ve çalım duyduğumu anlatım ederek, Cumhuriyet Altını Bayramınızı ayrımsız nöbet elan kutluyor, hepinizi nazikâne selamlıyorum.” – ARDAHAN

Share: