Aranan dalavereli polisle girdiği çatışmada geberik ele geçirildi

– Aranan nahoş polisle girdiği çatışmada ölmüş ele geçirildi

UŞAK – Yardımcı’ta tensel ofans, gasp, hürriyeti gözdağı ve göz dokunulmazlığını ihlal kadar çokça sayıda suçtan aranması olan kaknem, polisin ‘teslim ol’ çağrısına ateşle eşit verince sâdır çatışmada ölü ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, eşeysel hamle, çapul, basamak dokunulmazlığı ihlali ve kişiyi hürriyetinden yoksul kılma kadar çokça sayıda suçtan yakalanma kararı mevcut Hasan Toğay’ı (39), merkeze sınırlanmış Aybey Mahallesi Merdivenli Sokak üstünde gören Yardımcı İl Inanma Müdürlüğü ekipleri, şüpheliyi gözaltına ahzetmek istedi. Elinde kâin pompalı tüfekle ekiplere kırıcı açan ve koşarak kaçmaya çalışan Toğay, 2. Eskimemiş Cami Çıkmaz üzerinde çalılıkların arasına saklandı. Ekiplerin “Silahını bırakarak doğrulama ol” uyarısına uygunsuz Tuğay’ın, çalılıklar arasından ekiplere kötü açması sonucu çatışma imdi. Polis Güçleri ekipleriyle çatışmaya giren Hasan Toğay, fenomen durumunda hayatını kaybetti. Yapılan incelemelerin peşi sıra Toğay’ın cenazesi Uşak Yetişek ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı.

Öte yandan Hasan Toğay’ın 27 Eylül 2022 haset meydana mevrut ayrımsız eşeysel atak suçundan mahkemeye atıf edildiği ve tutuklanmadan yargılanmak üzere azade bırakıldığı, 2008 senesinde cinsel saldırıdan delik yattığı ve 3 Fasıla Cumartesi günü de 4 üniversite öğrencisinin bulunduğu eve cebren girerek saklandığı öğrenildi.

(KK-MB-DK-Y)

Share: