Ankara firez danışma: Gölbaşı’nda Uçurtma Şenlikleri düzenlendi

Gölbaşı’nda Uçurtma Şenlikleri düzenlendi

ANKARA – Gölbaşı’nın Eymir Mahallesi’nde Park Yeri Eymir Sakinleri Derneği ve Gölbaşı Belediyesi marifetiyle ‘Uçurtma Şenlikleri’ düzenlendi.

Gölbaşında 6’ncısı düzenlenen uçurtma şenliği mülevven anlara görüntü oldu. Park Eymir Sakinleri Derneği karı sahipliği ve Gölbaşı Belediyesinin destekleriyle yapılan şenlikte Gölbaşı İlçe Esenlik Müdürlüğü, Kızılay, Umum Eğitim Bilimi Müdürlüğü ve Yeşilay kabil çekicilik kuruluşların katılımı ile 70’e mümasil stant ziyaretçilerin hizmetine açıldı. Gölbaşı’nın Eymir Mahallesi’nde yapılan şenliğe Gölbaşı Kaymakamı Erol Rüstemoğlu ve Gölbaşı Belediye Reisi Ramazan Balkır da katılma sağladı.

Burada konuşan Gölbaşı Belediye Reisi Ramazan Balkır bu etkinliği 6’ncı yol yaptığını belirterek, “Bugün yapmış olduğumuz uçurtma şenliğimizin 6’ncısını yapıyoruz. Bunu Park Yeri Eymir Derneği ile bu arada yapıyoruz. Aynı zamanda üstelik İlçe Afiyet Müdürlüğümüz ile beraber ayrımsız farkındalık oluşturmaya gayret ediyoruz. İnsanların dimdik yaşamaları, sigarayı bırakmaları, KADES kabil birçok ünitelerinde burada bulunmasını sağlıyoruz. Buradaki insanlarımızı bilinçlendirmek üzere yapıyoruz. Bu suret etkinliklerimiz bitmeme edecek” dedi.

Bundan önceki şenliklerde elden uçurtma uçurulduğunu ve canlılık odaklı olduğunu ifade eden PESDER Başkanı Arif Koruca ise, “Burada aynı toplumsal, kültürel ve cümbüş amaçlı etkinlikleri ilave niyetimiz var. Ona yönelik yerine birlikte uçurtma şenliği düzenliyoruz. Bu yıl buna amme kuruluşları ve sivil cemiyet örgütleri katıldı. Keyif İlçe Müdürlüğümüzün oldukça dokunaklı ayrımsız katkısı var. Kızılay, Yeşilay, Kemalist Bellek Derneği, El Eğitim Bilimi kabilinden 70 civarında sergilik var. Böylelikle ekin ve eğlenceyi tıpkı araya getiriyoruz” diye konuştu.

Share: