Almanya’dan Lübnan’daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardım

Konfedere Milletler Filistinli Mültecilere Müzaheret Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini???????, Almanya’nın, Lübnan’daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar arkalama yaptığını duyurdu.

UNRWA’nın internet sitesinde, Lübnan’ı ülfet fail Umumi Komiser Lazzarini’nin açıklamalarına düz verildi.

Almanya’nın Lübnan’daki Filistinli mültecilere 6 milyon dolar yardımda bulunduğunu kaydeden Lazzarini, UNRWA’nın bu yardımlarla, şita mevsimine hazırlanmaları için yer kısır kesime bindi sağlayacağını belirtti.

Lübnan’daki Filistinli mültecilerin insanca durumunu “sonuç merhale gösterişli” olarak nitelendiren ve insanların adım adım öldüğünü dile getiren Lazzarini, Lübnan’ı ziyareti sırasında yokluk ve fütur zarfında faal Filistinli mültecilerle görüştüğünü aktardı.

Filistinli mültecilerin çoğunun reçete ve otama masrafını karşılayamadığını tamlayan Lazzarini, fakirlik ve işsizliğin eşi görülmemiş seviyelere ulaştığının altını çizdi.

Geçen ay Filistinli mülteciler yerine, içre yaşadıkları pahal koşulların tıpkısı sonucu olarak arz acı duruma düştüklerini vurgulayan tıpkı çağrıda bulunduğunu tabir fail Lazzarini, Filistinli mültecilerin günlük hayatlarına ve mağrur yaşamalarına arkalama sunabilmesi amacıyla acun ülkelerini UNRWA’ya destek vermeye çağırdı.

Share: