Ali Mahir Başarır’dan Nazır Soylu’ya: “Türkiye’nin Geleceği, Güvenliği, Huzuru İçin İstifa Etmelisin”

CHP Mersin Ağacı Saylav Mürtefi Çevrimli Başarır, Sırp Mafya lideri  Vukotiç’in hudut dışı edildiği kanıt edilmesine karşın İstanbul’da öldürülmesine ilişik İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi. Başarır, ” Türkiye’nin geleceği, güvenliği, huzuru için ricat etmelisin. Illet dünyadaki mafya, suçlular bu ülkede yakalanıyor? Zira senin gösterici albümüne bakıyorlar. Bu ülkenin böyle aynı içişleri bakanı var biz de bu ülkede olmalıyız, diyorlar. Sen böyle resimler verirsen, bu mafyalar; Sırp mafya, Afgan mafya, IŞİD’li caniler bu ülkeye gelip can hakkını kendinde görür” dedi.

CHP Mersin Mebus Uca Uz Başarır, Türkiye aracılığıyla sınır ötesi edilen ve Interpol tarafından kırmızı bültenle aranan Jovica Vukotiç’in İstanbul’da öldürülmesi ile ilgilendiren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi Başarır, konuyla ait zaman yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ, GÜVENLİĞİ, HUZURU İÇİN İSTİFA ETMELİSİN”

“Soylu’nun sınır ötesi ettiğini sav ettiği, bire bir mafya liderinin İstanbul’da çatışmada öldürüldüğünü öğrendik. Bir öz Afgan aynı mafya liderinin Almanya hudut dışı ettikten sonra Beşiktaş’ta yaşadığını söylemiştik. Demincek beyan etmek isterim, iki askerimizi diri diri yakıcı IŞİD’li iki militan Antep’te ve İstanbul’da görülmüştü. Süleyman Soylu’nun görevi bu mu? Bir icra vekili, ülkesinin asayişinden, güvenliğinden sorumludur. Ama İçişleri Bakanlığı dışında seçme işi yapan tıpkı icra vekili var. Ego aramak istiyorum; Sayın Nazır senin Türkiye’deki güvenlikten bire bir haberin var mı? Sınırlarımız ne büyüklüğünde emniyetli, hangi işi var bu insanların ülkemizde? hudut dışı ettikten sonra izlem ettin mi? Geldiğimiz dideban bu, sen bundan sonra bir güvenlik sorunusun. Güvenliği sağlayamıyorsun ve sağlayacağına karşı hiç umudumuz bulunmayan. Türkiye’nin geleceği, güvenliği, huzuru üzere istifa etmelisin. Yakışmıyorsun bu ülkeye. Sebep dünyadaki mafya, suçlular bu ülkede yakalanıyor? Çünkü senin foto albümüne bakıyorlar. Bu ülkenin böyle aynı içişleri bakanı var tığ de bu ülkede olmalıyız diyorlar. Sen böyle resimler verirsen, bu mafyalar; Sırp mafya, Afgan mafya, IŞİD’li caniler bu ülkeye gelip birey hakkını kendinde görür.”Share: