Akşener, Aksaray’da: “İç Küçük Asya Bölgesinde Hepinizin Derdi, Suyun Kaybolması”

Veri: MERVE ATILGANLIK – Azrail: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener, Aksaray’da yurttaşlara; “Ayrımsız gün geçmiş Niğde’da, geçkin Nevşehir’birlikte, bugün Aksaray’dayım. İç Küçük Asya bölgesinde hepinizin derdi; suyun kaybolması, hayatiyet pompasıyla su çıkarılması, sulamanın böyle yapılması, 113 bin teklik cümbüş faturası gördüm. Bunu ödeye ayrımsız çiftçinin malından eline hangi kadar para kalabilir, bunun içini bile ayrımsız de kucak mazotu, ilacı, gübreyi geriye ne kalır” sözleri ile seslendi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün esnaf ziyareti için geldiği Aksaray’da, yurttaşlara seslendi. Akşener, şunları söyledi:

“Zaman burada esnaf başvurmak amacıyla ikinci turunu attığım Türkiye’nin Aksaray’ına iki sene evvel geldim demin birlikte ikinci yol buradayım. Çok detaylı zamandır sizin dertlerinizin konuşulmadığı buna denk sürekli siyasetçilerin birbirine konu çarptırdığı ama sizin derdinizin konuşulmadığı, ayrımsız herkes var bu ülkede. Kıytırık kavim bu işin aslıdır, siyasi birlikte onun vekilidir. Siyasetçinin görevi lazım kudret, icap mugayeret sizin dertlerinizi dinleyip çözüm üretip o analizör üzerinden rekabet etmektir. Siz olmasanız siyasa imkânsız, siz olmasanız hiçbir özdek imkânsız.

“İÇ RUM BÖLGESİNDE HEPİNİZİN DERDİ; SUYUN KAYBOLMASI, ELEKTRİK POMPASIYLA AKARSU ÇIKARILMASI”

Adaleti bu arada oluşturacağız. Dikici, ev kadını, haksızlığa uğrayan insanlar konuşuyor. Hep siyasetçilerin bu sesi duyup ona çözüm üretmesi gerekir. Derdimiz bu.

Bu dükkanların zarfında besiciler gördüm, mehtaplı ineklerini kesime gönderdiği üzere ağlayan besici gördüm. Ayrımsız dolaşma önce Niğde’de, esbak Nevşehir’de, zaman Aksaray’dayım. İç Rum bölgesinde hepinizin derdi; suyun kaybolması, neşelilik pompasıyla su çıkarılması, sulamanın hakeza yapılması, 113 bin teklik zindelik faturası gördüm. 60 bin teklik fatura gördüm, 52 bin teklik fatura gördüm. Üç ayda 180 bin teklik bitmek zorunda küsurat çiftçinin elinde hangi büyüklüğünde dünyalık kalabilir. Bunun içini de tıpkı üstelik koyun mazotu, ilacı, gübreyi geriye ne kalır? Deminden sen susama derdi çekerken 15 aylık alıp cebine koyan, taraf gelip yatan şayet danışmanlar varsa bu ülkede bunun adı eşkıya ayrımsız düzendir.

“HANİ TRENİNİZ NE OLDU ESMER KATAR, HANGI OLDU HAVAALANI, NE OLDU ÇÖKÜLEN ÇİFTLİKLER”

Zor maaşı… Söyleye söyleye 3 bin 500 liraya getirdiler bin 500 lira mütekait maaşı alanlar vardı. Bizim dediğimiz şuydu arz bağan tekaüt maaşı minimal sevap büyüklüğünde olmalıdır. Bunu bu arkadaşlar yaptı yaptı yapmadı biz yapacağız birkaç kaldı. Hani treniniz ne oldu esmer katar, hangi oldu havaalanı, hangi oldu çökülen çiftlikler. Kavuşma denilen o sistemi ortadan kaldıracağız netlikle söylüyorum. 24 milyar TL sizin cebinizden, Türk Telekom’dan makbuz Hariri’nin cebine koydular. Erdoğan’ın ocak dostu.

Ankara’da Ankapark diyerek bir park yeri yapmışlar 14 bilyon lira harcanmış. Toplayın ikisini 38 milyar liralık…38 bilyon lirayla hangi olurdu, kara şimendifer buraya gelirdi, canlılık paralarında yüzdelik 50 tenzilat, mazotta yüzdelik 50 tenzilat yapılabilirdi. Bu düzen eşkıya bire bir düzendir, bu düzeni beraber değiştireceğiz.

Şu mikrofonu şurada gezdirsem herkesin tıpkısı derdi var, aha benim yapmaya çalıştığım özdek bu derdin kamuoyuna mülk edilmesi. İktidar bu sorunların çözülmesi üzere sizin tarafınızdan görevlendirilir, tehalüf da sizin avukatlığınızı beğenmek amacıyla sizin tarafınızdan görevlendirilir. Cidal etmenin tıpkısı manası namevcut. Yün yumaklarını çıktı akseptans etmiyorum muhteremler. Ağalar, istediğiniz kadar oculuk, buculuk yapın.  Biz milletimizin, birincil unsurun beraberinde olacağız. Bu dertleri çözdüler, çözdüler. Çözemediler, bir iki kaldı biz çözeceğiz.”

Akşener’in mikrofonu verdiği tıpkı yurttaş, “Uyuşturucuyu kimse tutamadı. Çocuklarımıza koruyucu olun. Eroin bağımlısı çocuklarımızın durumu çok kırıcı. Aksaray yöntemince uyuşturucu yatağı oldu şu anda” dedi.Share: