AKP Çanakkale Yöneticisinden İş Bırakan Doktorlara: “Bu Celal Elan Hangi Yapsın Size!? Bu Resmen Şerefsizlik, Yöntemince Edepsizliktir!”

Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Merkez İlçe Yöneticisi Emniyetli Başol, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla aksiyon terk eylemi eden araştırma görevlisi hekimler amacıyla, “Bu neyin grevidir!? Bu heybet elan hangi yapsın size!? Bu yöntemince haysiyetsizlik, resmen edepsizliktir!” paylaşımı yaptı.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Hastanesi’nde etkin araştırma görevlisi doktorlar da sıkıntılı genelinde olduğu kabil, Sağlık Bakanlığı’nın yayınladığı yıpranmamış melfuf ödeme yönetmeliğinin dışında bırakılmaları gerekçesi ile aksiyon terk eylemine başladı. Eylemin ferda bile süreceği öğrenildi.

AKP Çanakkale Eşkal İlçe Yöneticisi Emniyetli Başol ise sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile eylem yapan doktorlara yönelik gösterişli ifadeler kullandı. Başol’un paylaşımı şöyle:

“ÇOMÜ Hastanesinde tekrar iş bırakımı var! Bugün ve erte. Bu neyin grevidir!? Bu celal daha ne yapsın size!? Bu yöntemince şerefsizlik, yöntemince edepsizliktir! Çıngı hakkım varsa sizde, haramdır!”

Share: