Akıbet Dakika | Kimlik alamayan şehit annesinin kimliği ayağına gitti

Rahatsızlığı zımnında bakir kimlik belgesi başvurusunu yapamayan martir annesi Fatma Sayın’ın evine giden Afyonkarahisar İl Can ve Yurttaşlık Müdürlüğü kıpırdak ekipleri martir annesinin evine giderek başvurusunu aldı. Martir annesinin kullanılmamış kimliği sunma bodur sürede el tarafından evine gönderilecek.

13 Kasım 1992 tarihinde Mardin’dahi askerlik hizmetini yaparken bölücü terör örgütü mensubu ile girdiği silahlı arbede sonucu şehit olan Piyon leşker Yurdal Sayın’ın annesi Fatma Sayın rahatsızlığı zımnında bakir etiket kartını başvuru yapamadı. Şehit annesi Fatma Sayın, Türkiye Harp Malülü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı’nın desteğiyle Afyonkarahisar İl Eş ve Vatandaşlık Müdürlüğü’ne referans yaptı. Bunun üstüne Afyonkarahisar İl Insan ve Yurttaşlık Müdürü’ne Erkan Tanyeri, atak ekiplerini harekete geçirdi. Sunu kısa sürede martir ailesinin evine giden ekipler, bakir çehre başvurusunun resmi işlerini tamamladı. Martir annesi Fatma Sayın’ın bakir çehre çıktığında kimliği tasdik edilecek.

Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar İl Can ve Vatandaşlık Müdürü Erkan Tanyeri ve ekibine teşekkür ederek şöyle konuştu:

“Rahatsızlıklarından muhit fazla dışarıya çıkamıyor, ‘evladım nüfus cüzdanım yenilenecek elbette yapacağız ego dışarıya çıkamıyorum’ dedi. Tığ da ‘Anne sen gelemezsen hizmet senin ayağına gelir’ dedik. Afyonkarahisar İl Kişi Müdürümüz Erkan Tanyeri ile iletişime geçtik, durumunu anlattık. ‘Aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan esas babalarının ayağına hizmeti örtmek bizlerin aslı görevidir. Çabucacık annemizin evinde müracaatını alıp kişi cüzdanını yenileyip tasdik ederiz’ dedi. Bunun konusunda kül amal en bodur sürede yapıldı.” – AFYONKARAHİSAR

Share: