Akıbet dakika bilgelik… Horozkent’in kızları önceki haftada farklı kazandı

– Horozkent’in kızları geçmiş haftada farklı kazandı

DENİZLİ – Türkiye Kadınlar Futbol 1. Ligi ilk haftasında öz evinde Giresun Sanayispor’la karşılaşan ve rakibini 5-1 yenmiş ederek lige 3 benek methal işleyen Horozkentspor’bile yüzler gülüyor.

Türkiye Kadınlar Ayak Topu 1. Ligi evvel haftasında Şirinköy Sahası’nda Giresun Sanayispor’u 5-1 ile güzeşte Horozkentspor’un gollerini; Huriye, Gayrı, Havane, Elife ve Sude kaydederken, konuk takımın biricik golü Oluchi J. Wachukwu’dan geldi. Karşılaşmayı değerlendiren Pakt Başkanı Kamil Karabuğa, taraftarlara teşekkürname ederek, “İlk karşılaşma olduğu için çokça heyecanlıydık. Ligler başladı, başlamayacak falan derken onların heyecanı ve stresi vardı. Çok şükür özlük sahamızda, seyircimizin önünde ayrımlı ayrımsız galibiyet aldık. Bu galibiyeti bütün şehrimize, Denizli’mize bağış ediyorum. Daha Çok önümüzdeki maçlardan dahi galibiyetle ayrılıp hedefimiz olan süper lige çıkmak istiyoruz” dedi.

“Lige bereketli hazırlanmanın karşılığını aldık”

Lige ferah hazırlandıklarının altını çizen yeşil-siyahlı takımın teknik sorumlusu Osman Kıraç bile, “Planlama ile ilişik sıkıntılarımız vardı. Tedarik maçları, yüklenmelerle ilişik teessürat oldu. Önce liglerin ayın 15’inde başlayacağı söylendi, sonradan 23’e alındı. İlk maçımızda az buçuk cümbüş vardı. Kızlarımız ilk resmi karşılaşma olması ayrımlı duygular içindeydi. Bu nedenle maçın metanetli geçeceğinin farkındaydık” diyerek konuştu.

“İlk maçta maç ritmini yakalamamız gerekiyordu”

“Kızların sayesinde işi kolaya çevirdik” diyen Kıraç, “Aleniyet vuzuh oyunun disiplininden kopar üzere olduk. Bu de normal elbette geçmiş resmi maç. Erken bulduğumuz gollerden âlem takımımız rahatladı. İlk maçta maç ritmini yakalamamız gerekiyordu. Bunu önceki maçta yakaladığımızı düşünüyorum. Kızlarımızın gayreti, çabası güzeldi. Maçta şişman oranda ayırmak istediklerimizi yaptık. Bu bile bizim için yeterli. Maçları hakeza kazanmaya devam ettikçe daha bereketli duruma geleceğiz” ifadelerini kullandı.

Share: