Akıbet an haberi | Martir çocuğunun sünnet törenine polis güçleri teşkilatı tekmil kadro katıldı

İstanbul Beşiktaş’taki bombalı saldırıda martir olan polis memuru Adem Oğuz’un 7 yaşındaki oğlu Fatih Esaslı Oğuz’un Adana’daki sünnet törenine inanma teşkilatı kamu grup katıldı.

Yüreğir Belediyesi Hayme Asıl Kına Konağı’nda düzenlenen sünnet törenine Adana Güvenlik Müdürlüğünde değişik birimlerde fariza fail çok sayıda polis paydaşlık gösterdi.

Babasının adının yazılı olduğu zırhlı araca bindirilerek barhana eşliğinde merasim alanına getirilen Fatih Çın Oğuz için Acara Kuvvet Idarehane Müdürlüğüne tutkun Atlı Polis Kadro Amirliği ekiplerince gelecek yapıldı.

Burada atlardan birine binme imkanı bulan Fatih Yakınlarında Oğuz’un mutluluğuna polisler dahi kuma oldu.

Fatih Gerçek Oğuz, kendisine gösterilen bağ dolayısıyla çok mutlu olduğunu belirterek, törene katılan herkese teşekkür etti.

Anne Belkıs Oğuz birlikte eşinin meslektaşlarının mutlu günlerinde kendilerini bekâr bırakmadığı için sevinç ve gururu bir arada yaşadıklarını anlatım etti.

Eşi şehit düştüğünde 5 maaş olan oğlunun demincek 7 yaşına girdiğini dile getiren Oğuz, “Oğlumun, babasının isminin verildiği zırhlı polis aracına alın değişik bir ilgisi vardı. Kendisi istemişti o araca binmeyi. Bu imkanı verdikleri amacıyla birlikte çokça teşekkür ediyorum.” dedi.

İl Güven Müdürü Doğan İnci, Doğum Kandili’nde şehidin emaneti olan oğlu için sünnet töreni gerçekleştirdiklerini kaydederek, “Sayın Bakanımız, Sayın Valimiz bile buraya geldi. Polis Güçleri teşkilatı namına şehidimizin ailesinden on paralık kopmadık. Onlar, bizim ailemizin birer parçası. Zaman onun bahtiyar gününde bire bir aradayız. Tanrı, bahtını yolunu ayan eylesin.” ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, sünnet törenine Vali Süleyman Elban, SELIM Tümen Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu ile katılmış ve şehidin oğluna bağış vermişti.

Share: