AKEDAŞ’tan hizmet onarıma 150 milyon TL

AKEDAŞ Elektrik Tevzi A.Ş. Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 2022 yılı için planlaması yapılan bakım-tamir çalışmalarını tamamladı.

İl ve kaza merkezleri ile rustik bölgelerin tamamında şekil ve trafolarda kontrollerini gerçekleştiren AKEDAŞ Cümbüş Tevzi A.Ş. ekipleri, yıpranan transformatör ve şebeke hatlarında gerçekleştirdiği yenileme çalışmalarının yanında, arıza oluşumunun önüne sarkıtmak için dahi bakım ve tamir faaliyetlerini aralıksız sürdürdü.

2022 yılı boyunca gerçekleştirilen çalışmalara değinen AKEDAŞ Hareketlilik Dağıtım A.Ş. Şebeke İşletme ve Hizmet Müdürü Ahmet Son Teşrin Debgici, “2022 yılı içerisinde gerçekleştirilen bakım ve onarım çalışmaları ile tahminî 13.000 km erke nakil hattı ve tehlikeli gerginlik şebekesinde kontroller yapıldı. Sorun tespit edilen 900 km erke aktarım hattında bakım – onarım çalışması gerçekleştirdik. bununla birlikte 850 km erke aktarım hattı güzergahında ilk kânun temizliği ve 350 adet dağıtım trafo postasında üstelik bakım – tamir çalışmalarımızı tamamladık” derken, gelinen noktada kışa hazır olduklarını tabir etti.

AKEDAŞ Faaliyet Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamada ise 2021-2025 yıllarını kapsayan 4. aplikasyon döneminin 2. yılı itibariyle Adıyaman ve Kahramanmaraş illerinde bütün 25 bin km enerji aktarım hattı ve sakil gerilim şebekesinde kontrollerin yapıldığına değinilirken, sevgili belirleme edilen 1500 km enerji nakil hattında bakım – onarım çalışmasının gerçekleştirildiği bildirildi.

Ayrıca 1000 km’lik erke aktarım hattı güzergahında koridor temizliği ile 3 bin 500 nüsha dağıtım trafosunda mevkut hizmet çalışmasının tamamlandığını belirten müşareket, bu süreçte ihtiyaç tespit edilen ve planlaması yapılan kamu şebeke envanterlerinde yaklaşık 150 milyon TL’lik harcamayla bakım – tamir çalışmalarının tamamlandığı aktarıldı. – KAHRAMANMARAŞ

Share: