Akdeniz Üniversitesinde “Ters Yüz Öğrenme” modeli hayata geçirildi

Akdeniz Üniversitesi’nde memur akademisyenlerden daha çok ürün uydurmak ve öğrencilerin ferdî öğrenme sürecini kolaylaştırmak üzere “Ters Yüzü Öğrenme” modeli uygulanacağı bildirildi.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, öğrencilerin derse videoları izleyerek hazır ağıl geleceği emsal iş tababet fakültesi ile başladı. Tababet fakültesinde oluşturulan özel stüdyo ve arzulu kol sebebiyle alanında uzman tedrisat üyeleri öğrencilerle dersi daha mübarek geçirmek yerine öğüt sunumlarını video anahtar ortamına alarak, öğrencilerin derse daha hazır gelmelerini sağlayacak.

Derse amade mevrut öğrenciler hocalarla henüz fazla repertuvar paylaşımında bulunarak, derste ve elektronik beyin zarfında tahsil sürecini pekiştirmiş olacak.

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, değişime en dirençli konunun yetişek olduğunu kaydetti.

Teknolojinin gelişmesine karşın benzeri müfredatın işlendiğine dikkati çeken Özkan, “Tığ bu konuda harekete geçtik ve müfredatımızı yenilemeye başladık. Antrparantez tababet fakültemizde Ters Yüzü Eğitim Bilimi modeline geçtik. Hocalarımızın ders ifade videoları hazırlanıyor. Öğrencilerimiz ilişkin derslerden evvel bu videoları izleyerek hazırlanacaklar. Derste ise konuyla ait elan mufassal sorular sorabilecek ve konuyu pekiştirecekler. Ben üstelik üzüntülü dersimle ilişkin kaydı oluşturdum. Bu sistemin avantajlarını daha tam mezunlar vererek göreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Share: