AK Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Ömer İleri Kars’ta muhalefete göndermede bulundu

DÜRÜST Tümen Umumi Komutan Yardımcısı Ömer İleri Kars’ta muhalefete göndermede bulundu

KARS – DOĞRU Öğür Genel Komutan Yardımcısı Ömer İleri, muhalefetin envestisman karşıtlığının bile ötesinde terörle aralarına meydanlık koymakta iş yaşadıklarını belirtti.

İleri, Türkiye bu muhalefeti türe etmediğini, Türkiye’nin her konuda olduğu kabilinden, aykırılık anlamında üstelik elan iyisini hak ettiğini kaydetti.

Tıpkısı mızıka programlara gelmek üzere Kars’a gelen YANLIŞSIZ Öğür Genel Başbuğ Yardımcısı ve Bilgelik ve İletişim Teknolojileri Başkanı Ömer İleri AK Parti Kars İl Başkanlığı’nı görüşme etti. İleri’yi SELIM Öğür Saylav Ahmet Aslan ve İl Başkanı Hiçlik Çalkın karşıladı.

DÜRÜST Öğür İl Başkanlığı’nda partililere seslenen AK Parti Genel Başbuğ Yardımcısı Ömer İleri muhalefete göndermelerde bulundu.

İleri, “Maalesef artık yatırım karşıtlığının da ötesine geçerek zaten terörle aralarına vuzuh koymakta sorun yaşıyorlar. FETÖ’ye FETÖ diyemeyen benzeri siyasi tablodan bahsediyoruz. Amma geçtiğimiz hafta çıktı insaf dedirten, Türk politika tarihine belki hicap vesikası yerine geçecek gâh açıklamalarda bulundular. Umumi Başkanları ağzından azgın benzeri iftira ortaya atıldı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, teşkilatları adeta ‘uyuşturucu kaçakçılığına göz yummakla’ suçlama edildi. Bağımlı kim siyasa bu değil, hakeza söylemler siyasa ayırmak imkânsız. Bakın haddinden fazla temel tıpkı eksiklik olduğunu görüyoruz muhalefette, Türkiye bu muhalefeti hak etmiyor. Türkiye rastgele konuda olduğu kabil tehalüf anlamında da elan iyisini adalet ediyor. Hizmetler üzerine çıtayı yükselttik. Ama onlarda muhalefette çıtayı yükseltsinler” dedi.

“Bu millet bu muhalefeti hak etmiyor”

Muhalefetlerin demokrasinin çok kocaman benzeri parçası olduğuna dikkat çekici İleri milletin bu muhalefeti doğruluk etmediğini söyledi.

Ömer İleri, “Bizler siyaseti sevgiyle yapıyoruz. Bizler temas sabahleyin evimizden çıkarken, bu millete daha elbet bakım edebiliriz? Elan nerede neyi kurabiliriz? Neyi inşaa edebiliriz? Bizler bunun kaygısıyla yollara dökülüyoruz. Zira bizler seviyoruz, ilişik çokça ayrı ayrımsız molekül karşı tarafa bakıyorsunuz. İşte ana şaibe bu, birlik eksikliği var. Ayrımsız adam bile, tıpkı duygusal üstelik hayır benzeri hisse senedi yapabilmesi üzere her şeyden önceki kendine bire bir sadakat duyması geçişsiz. Anca değil mi? Bakın kendini beğenmeyebilir ara sıra konularda, gelişme alanları belirleyebilir. Ama kendini sevmesi lazım, tıpkı siyasetçinin bile bu millete hizmet edebilmesi üzere bu milleti sevmesi geçişsiz. Milleti seven siyasetçi devletine hakeza suçlamalarda bulunabilir mi? Ilişik eksikliği var, tiksinti siyaseti yapıyorlar. Amma bakın ‘Türkiye Yüzyılı Belgesi’nde Cumhurbaşkanımızın tıpkı söylemi daha var. ‘İnşallah Türkiye’nin Yüzyılı, Türkiye’de siyasetin üslubunun de, tarzının birlikte değiştiği bire bir çağ olacak.’ Çünkü bu ulus bu muhalefeti adalet etmiyor. Muhalefetler demokrasinin bağımlı kim haddinden fazla muhteşem çok kebir aynı parçası, ama bu aykırılık anlayışı bizim demokrasimize aynı katkıda bulunuyor mu? Bulunabilir mi? 1907’lerde ne yaptılarsa, yıl ergin 2022 gene tıpkısı şeyi yapıyorlar. Bunlar kendilerini güncelleyemiyorlar. Etraflarına bakamıyorlar, kafayı kaldırıp düşünemiyorlar. Varsa yoksa terslik” diye niteleyerek konuştu.

Son kendisine 6’tılı masaya göndermede bulunun İleri, “6’tılı masa üzerine üstelik tıpkı molekül ikna etmek lazım. Ömürleri ne büyüklüğünde olacak nazik bire bir istifham bu aşamada amma bakın karşıtlıktan yöntem doğmaz, siyaset seziş işidir. Geleceğe dayalı hangi bekliyorsunuz? Ne öngörüyorsunuz? Bu büyüklük üzere düşleriniz, hayalleriniz nedir? Hiçbir öz, sadece elverişsizlik, Recep Tayyip Erdoğan karşıtlığı, bunun adı siyaset değil, milletimiz de bunun adının politika olmadığını gayet net biliyor ve inşallah 2023 seçimlerinde üstelik bunlar yani politika yapar üzere görünüp bunun altında aslında tıpkı nefret siyaseti yürütenler inşallah bildirme sunturlu cevabı sandıklarda alacaklar diyorum” şeklinde konuştu.

Share: