AK Parti’li Turan’dan 10 Kasım’da raks fail İmamoğlu’na gönderme

DOĞRU Tümen Grup Başkanvekili Bülent Turan, 10 Kasım’da raks eden İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi Ekrem İmamoğlu’nu eleştirerek, “Esbak üzülerek gördük. Ayrımsız büyükşehirimizin belediye başkanı maatteessüf yas haset olan, yas günü olan, siyahları giyindiğimiz hususi bir zaman olan 10 Kasım’da eşiyle raks etmeyi, enstrüman içerisinde coşku yapmayı adeta fariza bilerek bire bir etap attı” dedi.

AK Tümen Takım Başkanvekili Bülent Turan ve YANLIŞSIZ Fırka Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu evvel Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Hastanesi Üreme Endokrinolojisi ve İnfertilite Merkezi açılışına katıldı, doktorlardan suret karşı bilgiler aldı. Turan ve İskenderoğlu, arkası sıra Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Dardanos yerleşkesinde Spor Bilimleri Fakültesi’nin esas atma törenine henüz sonradan Çanakkale İçme Suyu Tasfiye Tesisi’nin Çanakkale Belediyesi’ne ant törenine katıldı. DSİ 252. Büro Müdürü Hedef Güldoğan törende, Çanakkale Belediye Reisi Ülgür Gökhan’a tesisin antlaşma teslimini gerçekleştirdi.

Törenlere, Çanakkale Valisi İlhami Magnezit, SELIM Öğür Çanakkale Saylav Jülide İskenderoğlu, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Uğur, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Düz Başkanı İsmail Kaşdemir kaza ve çevre şehremaneti başkanları ile davetliler katıldı.

Törende konuşan SELIM Fırka Kadro Başkanvekili Bülent Turan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 10 Kasım’da dans etmesine eleştirerek, “Esbak üzülerek gördük. Aynı büyükşehirimizin belediye reisi maalesef matem haset olan, yas günü olan, siyahları giyindiğimiz hususi bir çağ olan 10 Kasım’da eşiyle raks etmeyi, çalgı içerisinde coşku yapmayı adeta fariza bile bile benzeri etap attı. Konumuz bu değil ama söylemeden geçemeyeceğim. Bu dansı o değil de, ego yapsaydım, bu dansı o değil bile aynı SELIM Partili şehremini yapsaydı, kalem kavgası mi istersiniz, manşetler mi istersiniz, günlerce Türkiye bunlara boğulurdu. Ama 10 Kasım’da eşiyle raks fail tıpkısı şehremaneti başkanını hiçbir matbuat kuruluşu eleştirmedi. Buna isyanım var. Bu münasebetsizliğe, bu densizliğe isyanım var. O yüzden diyorum ki, Atatürkçülük 10 Kasım’da raks ederek değil, onun emanetine göğüsleyerek, omuzlayarak, Cumhuriyetimizi ayağı kaldırarak evet” dedi.

İsveç terör örgütleriyle olan hatalı mevzuatını düzleşmek amacıyla kanunuesasi değişikliği yapmaya başladığını belirten Turan, “Daha geri İsveç Başbakanı Türkiye’dahi Cumhurbaşkanımızla beraber tam ayrımsız toplantı gerçekleştirdi. O toplantının bitiminde yapılan izahat Türkiye’nin dünyadaki süreçlere bittabi alnaç verdiğini tıpkı elan göstermiş oldu. Zaman tıpkısı Avrupa ülkesi, İsveç gibi bire bir ülke Türkiye’nin talebi doğrultusunda yıldırı örgütleriyle olan kavisli mevzuatını düzleşmek için anayasa değişiklii yapmaya başladı. Familya kocaoğlan Türkiye’nin talebi doğrultusunda İsveç’te temel değişikliği çalışması gündemde. Bunlar nadir işlemler. Evvel Türk Devletler Teşkilatı Zirvesi’nde Şimal Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adete tanınan bire bir cesamet gibi rasatçı unsur sıfayıyla toplantıda düzlük almasına karar verildi. Kuzey Kıbrısı’mız imdi tanınan tıpkı büyüklük statüsünde o toplantıda yer aldı” dedi. – ÇANAKKALE

Share: