Ahmet Kayaç, Atatürk’ün Mal Varlığını Bağışlarken Söylediği Sözlerin Atatürk Köşkü’nden Kaldırılmasına Reaksiyon Gösterdi: “”O Çelişkiyi Milletin…

Selen: TAMER ARDIL ERŞİN – Almaç: EKSIKSIZLIK SEVİNDİRİCİ

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kayaç, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün servet varlığını Türk milletine bağışlarken söylediği sözlerin Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden kaldırılmasına ilgili, “Budun fakrı zaruret içinde ağırlık yaşarken AKP’nin kadroları zenginleşti. Ama şişman alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk, bilcümle dünyalık varlığını Türk milletine bağışladı. O çelişkiyi milletin okumasından mı tasalı oldular de kaldırdılar diye niteleyerek sorgusuz sualsiz edemiyorum” dedi.

Ahmet Kayaç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Giresun ziyaretini ve Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün sözlerine ilişkin yazının kaldırılmasını ANKA Vukuf Ajansı’na değerlendirdi. Kılıçdaroğlu’nun Karadeniz’de yürekten karşılandığını vurgulayan Kaya, gözlemlerini şöyle anlattı:

“Tığ Sayın Genel Başkan’ım gelmeden önceki mahsus görüşmeler ve davetler yapıyoruz. Enfrastrüktür diyebileceğimiz şekilde planlama yapıyoruz. Gittiğimiz bir nice çalım, yapılış, cemiyet ve odada insanlar şurası söylüyorlar: ‘Tığ, çarkıt YANLIŞSIZ Öğür yöneticisiyiz, MHP’de siyasa yaptık, Sav Ocakları’nda çalıştık fakat bu muamele, hâl değil. Türkiye’nin umudu CHP’dir, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’dur. Türkiye’nin umudu, Altılı Masa, yani budun masasıdır. Aman benzeri olun, bizi bu sıkıntıdan çekin çıkarın’.

Konuştuğumuz insanların söylediklerini değerlendirdiğim devir, Türkiye hesabına umut donör tablonun gelecekte, ilk seçimde geldiğini görüyorum. Bilcümle Karadeniz üzere bunu söyleyebilirim. Gittiğimiz seçkin yerde, on paralık görmediğimiz demet ve taalluk ile karşılaşıyoruz, görmediğimiz kitlelerle buluşuyoruz. Emareler açık olarak CHP ve Ulus İttifakı’nın iktidarını müjdeliyor.”

Kaya, Kılıçdaroğlu’na bile özel tıpkısı ilginin olduğunu belirterek, bire bir MHP’linin kendisine söylediklerini şöyle aktardı:

“MHP’de politika yaptığını söyleyen aynı vatandaşın söylediği çok bağlam çekiciydi. ‘Devleti yeryüzü bol bilen, şu anki liderler zarfında sizsiniz Sayın Genel Başkan’ım ve Türkiye’yi düze çıkaracak olan dahi sizsiniz. Sizin liderliğinize, hikmet ve birikiminize çokça güveniyoruz’ dedi. Alın mahalleden adına nitelendirebileceğimiz insanlarda birlikte bu garip tespitleri sıklıkla görüyoruz.”

“MİLLETİN OKUMASINDAN MI RAHATSIZ OLDULAR”

Kayaç, Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Türk milletine bütün dünyalık varlığını bağışladığı vadi olan Trabzon’daki Atatürk Köşkü’nden Atatürk’ün yazısının kaldırılmasına ilgilendiren ise şunları söyledi:

“Mustafa Kemal Atatürk, 11 Haziran 1937’de Atatürk Köşkü’nde bilcümle mal varlığını Türk milletine bağışlamıştı. O sırada söylediği haddinden fazla değerli sözler var. ‘Mal ve mülk köle ağırbaşlılık yapıyor. Hep malımı, mülkümü milletime bağışlamaktan inşirah duyuyorum. İnsanın asıl zenginliği manevi mirasındadır’ kadar çokça dip, manalı, eşsiz sözler bunlar.

Tokat Milletvekilimiz Kadim Durmaz ile Edirne Milletvekilimiz Okan Gaytancıoğlu, Trabzon’a misafirim adına geldiler. bu arada tıpkısı meyan bulduk, onların konuk edeyim dedim. Atatürk Evi’ne çıktık. Orada, vasiyet odasında bu küçümseme haddinden fazla kıymetlidir. Odaya girmeden ‘Burada ayrımsız küçümseme vardır, Iri Önder’imizin sözü’ diye niteleyerek anlattım. Odaya girdik, söz yok. Sordum, dediler ki ‘Rengi soldu, depoya kaldırdık’. Hakeza benzeri şey gibi mi?

Arkasında şöyle tıpkı beyin mi var demeden edemedim. Türkiye’nin içre olduğu durumu biliyorsunuz. Budun yoksullaşırken DÜRÜST Tümen kadroları hiç olmadık yerde zenginleştiler. Budun fakrı kısırlık ortamında kalın yaşarken AKP’nin kadroları zenginleşti. Ama şişman alemdar Mustafa Eksiksizlik Atatürk, hep mülk varlığını Türk milletine bağışladı. O çelişkiyi milletin okumasından mı erinçsiz oldular de kaldırdılar diyerek sorgusuz sualsiz edemiyorum.”Share: