AFYONKARAHİSAR – Terör operasyonunda yaralanan kepçe operatörü şeş sene bilahare “gazilik” unvanına kavuştu

Izzet Su İşleri Umumi Müdürlüğünde çalışırken 2016 yılında, mezar-barikat eylemleri dolayısıyla Milli Defans Bakanlığı emrinde gittiği Mardin’in Nusaybin ilçesinde operasyonda yaralanan Afyonkarahisar’lı İbrahim Gencer’e “gazi” unvanı verildi.

Kullandığı kepçenin altındaki EYP’nin patlaması sonucu altı yıl geçmiş yaralanan İbrahim Gencer (55), açtığı davayı kazanarak gazi unvanını aldı.

Gencer, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın yaşandığı dönemde gayrı kepçe operatörleriyle dönüşümlü yerine şarki görevine gittiklerini söyledi.

Sırası geldiğinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde, çukur-barikat eylemleri dolayısıyla düzenlenen operasyonlar kapsamında çalıştığını anlatan Gencer, “19 April 2016’de kepçenin altında bomba patladı, bayılmışım. Gözlerimi açtığımda GATA’daydım. Tedavim 20 aktarılma sürdü. Bu olaydan sonra çalışamadım. Henüz sonra Türkiye Savaş Malulü Gaziler Martir Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Büro Başkanı İsmail Kumartaşlı sayesinde zaruri yerlere müracaat ettik. Demincek haddinden fazla mutluyum.” diye niteleyerek konuştu.

Kumartaşlı üstelik Gencer’e ait hukuki süreci takip ettiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Bugün itibarıyla İbrahim Gencer ayrımsız er, polis malul gazileri kadar, işçi kadrosunda olmasına rağmen, sökel yiğitlik haklarını almaya başladı. Bundan ahir gelişim ve işlemleri tarafımızdan izleme edilecektir. Kazandığımız bu sav, devlet genelinde misal sayılabilecek tıpkı karardır. daha çok bu değişmeyen ile iştirakçi kadrosunda fariza yaparken yıldırı etkeninden periferi yaralanan sistem er, polis güçleri üzere haklarını alacaktır.”

Share: