Adıyaman’da eğitimin genel değerlendirmesi yapıldı

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, ilkokul müdürleriyle genel değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, Adıyaman genelinde fariza fail ilkokul müdürleriyle Martir Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıda aynı araya geldi.

Okullarda yürütülen yetişek ve tedrisat faaliyetleri üzerine kapsam değerlendirmesi ve planlama çalışmalarının yapıldığı toplantıya Milli Eğitim başöğretmen yardımcıları, idarehane müdürleri ve beş yöneticileri katıldı.

Okulların eğitim bilimi-tedris durumu, okullarda yapılan hizmet-tamirat- güçlendirme çalışmaları, Sülale Okulu Projesi ve Köy Yaşam Merkezi Projesi’nin çalışmaları, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığının yayınladığı apotr kaynaklardan öğrencilerin faydalandırılması, İYEP kursları, sililik ve kırtasiye ödeneklerinin ahenkli takibi, kantin ve pansiyon denetimleri, delalet ve zümre faaliyetleri, eğitim bilimi-öğretimde kaliteyi ve verimliliği arttırmaya müteveccih yapılabilecek icraat, öğrencilerin ferdî ve toplumsal gelişimlerini iaşe etmek üzere yapılan hareketlilik ve etkinlikler, veliler ile okullar arasındaki iletişim ve hisse senedi birliğinin güçlendirilmesi, eğitim bilimi paydaşları ile kadro ruhunu yakalayabilmek, taşımalı terbiye ve nakil içerisinde sunulan aşındırmak hizmeti ile ilişkin dikkat edilecek konular ele alındı.

Konuşmasında eğitimin koca yetiştirme sanatı olduğuna vurgu özne Adıyaman Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, “Eğitimde bir muvaffakiyet istiyorsak, kül paydaşlar namına hepimizin müstelzim özveriyi göstermesi gerekiyor. Samimi, azimle ve istikrarla fiilen öğrencilerimizin haddinden fazla cepheli gelişimlerini olabildiğince desteklemeliyiz. Öğrencilerimizin akademik başarısı büyüklüğünde sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif anlamda kuvvetli fertler olması dahi bizler üzere az çok majör. Bu konuda herhangi bir cins özveriyi gösteren siz meslek müdürlerime teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı böylecene Ramazan Aşcı, katılımcılarla görüşmelerde bulunarak sorunlarını ve isteklerini dinledi. Güruh, mebzul istek ve temennilerin ardından son buldu. – ADIYAMAN

Share: