Adıyaman SELIM Parti’de karye kasa başkanları toplandı

AK Parti Adıyaman İl Başkanlığı ile Suret ilçe Başkanlığı, köy kasa başkanlarıyla tıpkı araya gelerek toplantı düzenledi.

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ve Form kaymakamlık Başkanı Mustafa Alkayış, köy sandık başkanlarıyla tıpkı araya gelerek intihap öncesi kasa başkanları güncelleme ve eksikleri giderme noktasında fırka binasında kıymetlendirme toplantısı gerçekleştirdi. 2022 Yıllını iyisiyle, kötüsüyle geride bıraktıklarını dile getirerek toplantıda konuşan Forma kaymakamlık Başkanı Mustafa Alkayış, “Önümüzde 2023 seçimleri var, seçme öncesi hem suret mahallelerimizdeki sandıklarımızı hem dahi köylerimizdeki sandıklarımızı mahalle ve karye başkanlarımız yoluyla güncellemesini gerçekleştirerek 2023 seçimler öncesi amade olduğumuzu gösterdik. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliği ve milletimizin sarp duruşu sayesinde ülkemizin ati hedeflerini gerçekleştirmek için mutlu yürüyüşümüze Tanrı’ın izniyle bitmeme edeceğiz. Sandıklar çok balaban. Niçin çokça koskocaman? Çünkü demokrasinin temeli sandıklardır. Seçimler esasen iki bölümde yapılır. İlk devir seçime hazırlık dönemi, ikincisi ise intihap kampanyaları dönemidir. Biz düzenleme yerine şekil ilçemizdeki 669 intihap sandıkta çalışmamızı tamamladık. Seçimlerin el erki şöleni şeklinde olması üzere kül gayretimiz ile sonsuz çalışıyoruz. Sandık müesses görevlilerimizi ve müşahitlerimiz rastgele seçimde davalarına sahip çıktılar. Tanrı hepsinden razı olsun. Seçimin aşağılık demokratik tıpkı şekilde yapılmasını sağlayıcı sandık yerleşmiş görevlileri ve müşahitlerdir. Sandıktaki görevlilerimizin, boyut ve nicelik olarak yaşanabilecek bilcümle aksaklıklara karşı lazım donanıma haiz, bilgisi ve tecrübesiyle umum olumsuzluklarla başa çıkabilecek etkinlikte ve yetkinlikte olmasına ilgi gösterdik. Bütün söylediğimiz kabilinden davaya bağlılaşım, göreve liyakat, işi yapacak takat ve cesurluk ilkesiyle DOĞRU Öğür Adıyaman Suret İlçe Başkanlığı namına sandıklarda elan güçlüyüz, seçimlere şimdiden hazırız” dedi.

Daha sonra mütekellim DÜRÜST Fırka Adıyaman İl Başkanı Mehmet Dağtekin ise, “Seçimin yeryüzü cesim aşaması sandıklara cemaat çıkmaktır. AK Parti kendisine demokrasiye erbap çıkacağız. Sizler seçkin seçimde partimizi sandıkta kaşkariko fail kuruluş üyelerimizsiniz. Sizler, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın nöbet arkadaşlarısınız. Bu seçimde birlikte bilcümle birlikte hız göstereceğiz. Bilcümle gücümüzle çalışarak bu seçimde dahi kalburüstü olacağız inşallah” diyerek konuştu. – ADIYAMAN

Share: