Adana’da yıldırı örgütü DEAŞ adına “darp” iddiasına dava

Adana’da terör örgütü DEAŞ üyesi olduğu, teşkilat namına “çarpma” eylemine karıştığı öne sürülen sanık karşı 15 yıla kadar dam cezası istemiyle sevgili açıldı.

Terör örgütü DEAŞ’la angajmanlı olduğu iddiasıyla adli arama tedbiri geçerli A.T. için savcılıkça planlı sormaca tamamlandı. Sanık üzerine “silahlı yıldırı örgütüne örgen olma” suçundan hazırlanan savca, Adana 2. Ciddi Ukubet Mahkemesince akseptans edildi.

Müşteki H.K’yi darbettiği gerekçesiyle maznun karşı “aniden fazla kişi ile gelişigüzel silahla zılgıt” suçlamasıyla Adana 31. Temel Ukubet Mahkemesince antrparantez anlık yürütüldüğü bilgisine düzlük sunulan iddianamede, A.T’nin DEAŞ’a katılımı çoğaltmak hesabına toplantılar yaptığı ve sayısal materyallerinde yıldırı örgütü mensuplarına ilişik çok sayıda fotoğrafın bulunduğu belirtildi.

A.T’nin DEAŞ üyeliğinden muamele yapılan kişilerle irtibatının bulunduğu, harf anatomi kullandığı, telefon görüşmelerin kayıtlarına bakarak “örgütsel bilinci ayakta tutabilmek ve örgüte katılımı icat etmek” namına cıvıltı yürüttüğü, kentte teşkilat adına “darp” ve “yıldırma” olaylarına deli dolu şekilde katıldığı ve içtimai iletişim araçları hesabından DEAŞ lehine paylaşımlar yaptığı anlatılan iddianamede, sanığın “silahlı yıldırı örgütüne uzuv olma” suçundan 7 sene 6 aydan 15 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

İddianamede ifadesine vadi sunulan A.T. suçlamaları kabul etmedi.

Share: