Adana gündem haberleri… Adana’da tıpkı kadına zedelenmek girişiminde bulunduğu öne sürülen sanık bilgili karşısında

Adana’nın gestalt Seyhan ilçesinde, aynı kadına zedelenmek girişiminde bulunduğu tez edilen sanığın “zorlayış gözdağı veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçundan 2 yıldan 7 yıla büyüklüğünde delik cezası istemiyle yargılanmasına başlandı.

Adana 9. Esas Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya apayrı suçtan vakfedilmiş sanık Gökhan K. ile yakınan F.U. ve taraf avukatları katıldı.

Duruşmada önceki olarak beyanları alınan yakınan F.U. huzurda mevcut maznun Gökhan K. aracılığıyla değişik tarihlerde darbedildiğini ve sanığın üzerinde zırh taşıdığını öne sürdü.

Sanıkla argüman edildiği üzere gelişigüzel arzu ilişkisinin bulunmadığını savunan F.U, “Sanığın bana ilgisi vardı. Kendisiyle bire bir iş konusu zımnında bağlantım vardı. Görüngü haset bizzat kapıma geldi. Kesinlikle ben kendisini evime davet etmedim. Hatta evime geldiğinde evde yokmuşum kadar davrandım. Buna karşın Gökhan K, komşumun balkonundan benim evime atladı. Zaten evimin içinde azrail vardı. Eve girdiğinde ağzımı battaniye ile kapattı. Ben o sırada yere yığıldım. Komşum beni kurtarmaya geldi. Sanığın amacı beni öldürmekti. Kendisinden şikayetçiyim, cezalandırılmasını talep ediyorum.” ifadesini kullandı.

Sanık Gökhan K. ise müşteki F.U. ile bir yıla raci aynı ilişkisinin bulunduğunu öne sürerek görüngü haset müştekinin alkollü olduğunu iddia etti.

Müşteki F.U’nun ayağının alçıda olduğunu anlatan Gökhan K, “Bu durumda olan bir insana ego sebep saldırayım. Kendisi daima düşüp bayılıyordu. Ego o gün kesinlikle battaniye ile çarpma ve boğma eyleminde bulunmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beraatimi dilek ediyorum.” dedi.

Söz düz müşteki avukatları ise ülkü dosyasına olaya ilişkin fon kayıtlarını sunacaklarını belirterek sanığın cezalandırılmasını dilek etti.

Mahkeme, şikâyetçi avukatlarının olaya ilişik fon kayıtlarını CD ortamına aktarıp dosyaya sunmaları üzere süre verilmesine, sanıkla müşteki beyninde üste aynı enstantane dosyasının olup olmadığının Adana Cumhuriyet Başsavcılığına sorulup varsa bire bir örneğinin enstantane dosyasına gönderilmesine değişmeyen verip eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Avukatı adliye uğrunda izah yaptı

Mahkeme sonrası adliye uğrunda izah yapan müştekinin avukatı Muhammet Ehlivukuf, “Zaman sanık Gökhan K, vasıtasıyla müvekkilimize müteveccih çabukluk olayıyla ilgili yargılamanın önceki duruşması yapıldı. Duruşmada müvekkilin maddi ve manevi yerine gördüğü umum zararları zahir ve kesin tıpkı şekilde bildirme ettik. Kendisi elhak bayram hakkı alarak murafaa salonunda muktezi açıklamaları yaptı. Murafaa küçük ay ayına ertelendi. Dosyanın takipçisi olacağız.” ifadesini kullandı.

Olay

Gürselpaşa Mahallesi’ndeki tıpkısı sitede eğleşme fail F.U, benzeri müddet önceki köpeklerini gezdirirken tanıştığı Gökhan K’den kendisine asansörde tacizde bulunduğu iddiasıyla şikayetçi olmuştu. Gökhan K. birlikte yaşanan olay sırasında F.U’nun kendisine tokat attığını belirterek, kadın için şikayette bulunmuştu. Binanın asayiş kamerasına bile yansıyan görüntüler üzerine Gökhan K. için uzaklaştırma kararı verilerek tarafların uzlaşması sağlanmıştı.

Uzlaşmanın arkası sıra F.U, 22 Mayıs akşamı evine balkon bölümünden zorla girerek kendisine yol uyguladığını ve saldırı girişiminde bulunduğunu müstakbel sürdüğü Gökhan K’den gine şikayetçi olmuştu. Evdeki almaç kayıtlarını inceleyen polis ekipleri, Gökhan K’yi gözaltına almıştı.

Share: