Abdullah Avcı: Al kurnaz kararının akla yatkın olduğunu düşünüyorum

“Zat oyuncumu sorgulayabilirim”

“Bakasetas’ın ayağında kanama vardı”

“Esen ve sol bekte yer değiştirme etme şansım namevcut”

Selay SAYKAL/ TRABZON,- Trabzonspor Beceri Direktörü Abdullah Orion, “Bizim üzere tıpkı takımın bu seviyede 10 sevimli kalmaması gerekiyor” dedi.

UEFA Avrupa ligi H Grubu 3’üncü maçında Trabzonspor, deplasmanda Monaco’y 3-1 aşınmış oldu. Karşılaşmanın peşi sıra bordo-mavili ekibin beceri direktörü Abdullah Cebbar, matbuat toplantısında mücadeleyi değerlendirdi.

Maxi Lopez’in gördüğü al kartın makul olduğunu düşündüğünü dile getiren Avcı, “Faul kazandık, kırmızı kurnaz yedik. Sonradan baktığımda kararın akilane olduğunu düşünüyorum. Bu şekilde kırmızı deneyli görmemiz doğru değil. Sonrasında oyunu tutmak istedik. İlk mevrut tümden gol oldu. Devamında dengeyi müzaheret etmek istedik. Ancak 45’te penaltıyla 2-0 yenik yürek girdik. İkinci yarıya 2-0 değil 1-0 girebilseydik biçimlenme değişikliğine gidecektik ama oyunu az buçuk henüz 2-0 olarak ağrımak ve alaşağı etmek istedik. 55’inci dakikada 2 parça oyuncu değişikliği yaparken üçüncü golü duran global ve kornerden yedik. Sonrasında birlikte 2 uymazlık yaparak 4-3-2 formasyonunu aldık. Kâffesi çevirdiğimizde sonrasında bol tıpkı gol bulduk.  Atamadığımız final pasları var. Bu seviyede 90 dakika 11’e 10 uyutmak çok bayağı bire bir süreç değil. Oyunun içinden cebimize koyacağımız müspet şeyler birlikte var, olumsuzluklar da var. Arsıulusal seviyede bu büyüklüğünde düzem 10 sevimli tevakkuf etmek cılız değil. Süreci zaman itibariyle kaybettik. 3 maç var, 2’si içerde. Ben bu gruptan dolgunca şekilde çıkacağımızı, kazanarak bitmeme edeceğimizi düşünüyorum. Yarından itibaren toparlanıp lige bildirme ferah şekilde hazırlanacağız” diye konuştum.”KENDİ OYUNCUMU SORGULAYABİLİRİM”Monaco maçının analizini yapacaklarını söyleyen Orion, “4 dönem sonraları lig maçı var, sonradan üstelik 3 maçımız var. lime lime bunlara hazırlanacağız. Gruptan sistem çıkabilir. Akıbet 3 maçın ikisi öz evimizde olacak. Taraftara verdikleri artı destekten âlem teşekkür ediyorum. Bugün 11’e 11 bitmeme etse belki bile kazanabilirdik. Tığ baziçe içinde formasyon değişiklikleri yaptık. Lacerem karşılık aldık, alamadık ona bakacağız. Hakemlerin verdiği kararların hepsi akıllıcasına. Bizim kabilinden tıpkı takımın bu seviyede 10 güç kalmaması gerekiyor. Zat oyuncumu bu anlamda sorgulayabilirim” şeklinde konuştu.”BAKASETAS’IN AYAĞINDA NEZIF VARDI”Bakasetas’ın sakatlığıyla ait hikmet veren Avcı, “Haddinden Fazla hususi bir oyuncu ve hususi ıra. Değme şeyin içinde almak istiyor. Sonuç Yunanistan milli maçında önceki maçta sakatlandı. Ayağında güç kanama vardı. Akıbet maçında milli takımda o kanamayla oynamasını beklemiyordum ama esasen dahi 25 zaman oynadı. Kayseri maçında süre olarak oynatacaktık ama oyun öyle tıpkı aktı ki, baziçe içre sonuna büyüklüğünde tuttuk. Nezif haddinden fazla yükseldi. Maçtan sonra kendisi ve afiyet ekibinden aldığım bildirimde pas geçilmesi, az müddet alması gerektiğini yoksa ayaklarında bambaşka bire bir madde hissetmeye başladığını kendisi de ifade etti. Planımız Bakasetas’ı yitirmek değil ince vadeli kazanmaktı. Kasımpaşa’ya kadar gani tıpkısı tatil süreci olacak” ifadelerini kullandı. “SALIM VE SOL BEKTE ROTASYON IKA ŞANSIM BULUNMAYAN”

Maçta Hugo’yu yedek kulübesinde tutmasına müteveccih soruyu yanıtlayan Cebbar, “2-3 kulvarda yarışan takımlar rotasyonlarını yapıyorlar. Zaman Zaman oyuncunun sakatlanma riskine, oyunun planına göre değişebiliyor. Hugo ve Denswil de bunlardan aynı tanesi. Sıhhatli ve sol bekte yer değiştirme etme şansım bulunmayan. Aslında Yusuf Edip birlikte oyunda gür şeyler yaptı. Onu birlikte sakatlanma riskinden ortalık çıkartmak zorunda kaldım. Kimi Vakit rakibe bakarak, kimi zaman sakatlanma riskine bakarak, arada bir üstelik oyuncuya göre bu değişimleri yapabiliyoruz” dedi.

Share: