ABD’li bacı acıma ameliyatı üzere Kars’ı yeğleme etti

MEMLUK’nin Teksas eyaletinde tüvana çetin hizmet hemşiresi Kelly Damian’ın, Kars’ta ameliyatla rahminden 6 miyom çıkarıldı.

Teksas’taki kontrollerde rahminde miyom belirleme edilen ve burada cerrahi müdahale kalkmak istemeyen 30 yaşındaki Damian, araştırma yapmaya başladı.

MEMLUK ve eşinin ülkesi Nijerya ile arkadaşlarının bulunduğu İstanbul’üstelik bir nice doktora başvuran Damian, ameliyata inandırma olmadı. Damian, sonuç kendisine İstanbul’daki aynı arkadaşının tavsiyesi üzerine Kars Harakani Çap Hastanesinden Kadın Hastalıkları ve Mevlit Uzmanı Dr. Fatma Başak Yürekten ile tanıştı.

Görüşmeler konusunda Kars’ta işler olmaya karar veren Damian, eşi ve annesiyle kente geldi.

Dr. Yapmacıksız ve ekibince yapılan kontrollerin ardından ameliyata alınan Damian’ın merhamet bölgesinden 2 saatlik operasyonla 6 miyom çıkarıldı.

Doktoruna çiçekle teşekkür etti

Operasyon üzere Teksas’ı değil Kars’ı yeğleme eden KÖLE’li hemşire, kendisine felah olan Dr. Candan’a çiçekle teşekkür etti.

Taburcu edilen Kelly Damian, AA muhabirine, henüz geçmiş KUL, Nijerya ve İstanbul’üstelik 10 doktora başvurduğunu söyledi.

Ortak arkadaş eliyle Dr. Zorlamasız ile tanıştıklarını anlatan Damian, “İstanbul’üstelik etkili arkadaşım, bana güvendiği Dr. Başak Hanım’ı önerdi. Telefonla görüşerek şikayetlerimi anlattım. Hekim eş dahi bilcümle süreci bana açıkladı. Cesaret duyduğum üzere buraya süzülmek istedim. Cerrahi Müdahale oldum ve gayet iyicene geçti. İlk çağ ağrım vardı amma sonrasında bu süreci birlikte atlattık.” dedi.

Dr. Derinden ise hastanın bir nice doktorla görüştüğünü fakat işler amacıyla Kars’a gelmeye karar verdiğini belirtti.

“Beklentisini karşılayabilecek miyiz diye niteleyerek biraz endişeliydim”

Ameliyatın liyakatli geçtiğini nâkil Içtenlikli şöyle konuştu:

“Açıkçası züğürt gelmeden önceki ‘Beklentisini karşılayabilecek miyiz?’, ‘Herhangi tıpkı sorun peki mu?’ diye niteleyerek biraz endişeliydim. Epey kaygılarım vardı ama ekibime haddinden fazla güvendiğim, seçkin konuda rastgele devir birbirimize destek olduğumuz amacıyla elan abat hissederek elan güvende benzeri şekilde hastayı çağırma ettik. Ameliyat süreci beribenzer kalburüstü geçti. Dr. Bahir Çiftci Bati da kamu ameliyat süreci boyunca bana haremlik etti. Bu kadar evire çevire tıpkı ekibimiz olduğu amacıyla haddinden fazla şanslıyım. Şu zaman bol, ilerleyen süreçlerde henüz dolgunca birlikte olacak. Tıpkı ahir hamilelik planı için dahi ameliyatını burada olabileceğini anlattı. Bu bizim için siftinlik mutluluk verici.”

Sertabip Aytaç Erman Kesgin dahi Kars’ta birçok ameliyatın kalburüstü tıpkısı şekilde yapıldığını vurgulayarak “Hele avrat tevellüt alanında keyif hizmetlerinin ne kadar hayatiyetli ve güvenilir olduğunun bir göstergesi. Afiyet Bakanlığımızın afiyet turizmiyle ilişkin politikaları doğrultusunda ülkemizin afiyet alanında, keyif turizminde geldiği bekçi ortada. Seçme periyot yüzlerce operasyon yapılmakta. Bu operasyonlardan birinin dahi ilimizde yapılmış olması ülkemizdeki kalite ve standartların hızlı hızlı rastgele yerde bire bir olduğunu göstermektedir.” diye konuştu.

Anne Flourence Njinjoh bile doktorların umum süreçlerden kendilerini bilgilendirmesinden sevinme duyduklarını, esenlik hizmetlerini çokça beğendiğini dile getirdi.

Share: