‘741. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri’ öncesi hazırlıklar bitmiş

Bilecik Valisi Dr. Kemal Kızılkaya, 741. Ertuğrul Gazi’yi Yâd ve Söğüt Şenlikleri öncesi bütün hazırlıkların bütün olarak tamamlandığını söyledi.

Bilecik Valisi Dr. Ilbay Kızılkaya, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer, Söğüt Şehremini İsmet Sever, kentteki matbuat temsilcileriyle bir araya geldi. Ilbay Dr. Kızılkaya, bu sene 741’incisi düzenlenecek Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri programı ile ilgili hava ve kuruluşlarca alınacak tedbirlerle ilgili bilgiler aktardı. Merasim alanı, Ertuğrul Gazi Cami ve Külliyesi, darülkurra ve türbede yapılan yenilikler ile çalışmaları üzerine bilgiler nâkil Kızılkaya, “Biz işimizi düzgün yaptıktan ve adamakıllı anlatabildikten sonradan buraya gelenlerin sayısı akla yatkın orantılı namına artar. Ben inanıyorum, bundan sonra Söğüt Şenlikleri haddinden fazla henüz coşkuyla kutlanacaktır. Söğüt’e yapılacak olan ‘Oba Kent’ projesinin ihalesini tamamladık, geçenlerde yer teslimini üstelik gerçekleştireceğiz. Önümüzdeki sene dahi belki obanın açılışını yapmış olacağız. Seçme yıl Söğüt Şenlikleri’nde eskimemiş bire bir gelişmeyi birlikte yaşayacağız” dedi.

“Alelhusus gençler ve vatandaşlar açısından bile gelgelli ayla getirmeye çalıştık”

Şenliklerde alınacak düzenlilik önlemleriyle ilgili bile açıklamalarda kâin Kızılkaya, “Bu yıl şenlikleri çeşitli gösterilerle üstelik süslemeye çalıştık. Hele çoluk çocuk ve vatandaşlar açısından üstelik kurumlu arkaç getirmeye çalıştık. Gösterilerde bitirmiş haddinden fazla güzelce bire bir konseptle vadi algı. Jandarmanın mehteran, tüfekli hareketler ve helikopterlerin çelik kanatlar gösterisi olacak. Dede sporları, güreşler, okçuluk, cirit müsabakaları üzere bunların hepsinin şenliğe katılanlara unutulmaz anlar yaşatacağına inanıyorum. Akşam Kıraç’ın konseri birlikte katılan gençleri ve sanatseverleri ayrı bire bir keyiflendirecektir. Asayiş noktasında ihtiyacımız için planlama yaptık, kendi güvenlik personelimiz ve kişi imkanlarımızla üstesinden geleceğimizi düşünüyor, çok fazla güvenlik tedbirleriyle birlikte insanları boğmak istemiyoruz, bunları tıpkısı abra ile planladı arkadaşlarımız. Otopark açısından gelen araçların nerelere yönlendirileceğini ve yaklaşık 13 yerde kurgu otopark edilecek şekilde ayarladık. Her yıl olduğu kabilinden esbak yılların de konusunda koyarak coşkuyla ve Ertuğrul Gazi’nin bize kişi ettiği bu felsefeyi ona yakışır benzeri şekilde anarak rüşvet edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı bu şenliklere katılmaya ve coşkuyla bizim yanımızda olmaya davet ediyorum” dedi.

741. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Söğüt Şenlikleri 9-11 Eylül tarihlerinde arasında kutlanacak. – BİLECİK

Share: