38 basamak sıcaklıkta atlarını dörtnala koşturdular

Erzincan’da 38 paye hamam çekicilik altında ciritçiler takımlarının galip gelebilmesi amacıyla atlarını dörtnala koşturdular.

Anadan Görme Süvari Spor Dalları cirit müsabakasının çeyrek finalleri Erzincan’da yapılmaya başlandı. Erzurum, Malatya, Bayburt ve Kars’tan 4 takımın katılımıyla gerçekleşen çeyrek bitiş maçları Erzincan’da Fatih Mahallesinde mevcut cirit sahasında oynanıyor. 3 aktarılma sürecek çeyrek final karşılaşmaları zaman kesti.

Erzincan Albayrak Atlı Spor Kulübü Başkanı ve tıpkı zamanda sporcusu olan Mukavim Albayrak, konuya ilgilendiren şu bilgileri verdi:

“Geleneksel Süvari Spor dalları cirit müsabakasının çeyrek altın finalleri Erzincan’da yapılıyor. Müsabakaya Kars, Erzurum, Malatya, Bayburt takımları katılıyor. Bu dört takımın birincisi yarı final finalisti olacak. Bu sene Erzincan’da yapılıyor bu karşılaşmalar. 3 dolaşma sürecek. 4 topluluk 3’er karşılaşma yapacak. 3’er maçtan sonra birinci mevrut erekçi olacak. 3 mızıka elimine olacak. Bu şekilde ayrı 2 şehirde elan çeyrek altın final maçları var. Onlarda bittikten bilahare yarı finaller oynanacak. Nısıf finallerde 4’erli 4 kadro halinde olacak 16 takımın katılımıyla. 4’erli takımların finalistleri bile seneye Ankara’ya bir numara tomar takımlarının arasına katılmaya türe kazanacak.” – ERZİNCANShare: